28 грудня 2015 року відбулося чергове засідання педагогічної ради.
Відповідно до порядку денного заслухано інформацію про стан адаптації учнів 1 класу до навчання у школі, яку підготували вчитель 1 класу Щербова Н.М. та практичний психолог школи Коваль К.К.
Про стан викладання інформатики у 5-11 класах та про підсумки класно-узагальнюючого контролю у 10 класі доповіла заступник директора школи Калашник О.А.
З результатами вивчення стану адаптації учнів 5 класу до навчання в основній школі ознайомили заступник директора школи Пасхал Г.П. та практичний психолог Коваль К.К.
Успішність учнів за підсумками І семестру окреслили класні керівники 1-11 класів, що надало можливість скласти картину якості навчально-виховного процесу за визначений період та намітити плани на перспективу.
Святкового настрою зібранню надали побажання Діда Мороза та Снігуроньки, які привітали педагогів від адміністрації та профспілкового комітету.
В останній день І семестру навчального року, 25 грудня 2015 року відбулися чергові загальношкільні батьківські збори.
Перед присутніми виступили:
- Пасхал Г.П., заступник директора з навчально-виховної роботи, яка ознайомила з результатами навчального процесу за І семестр 2015-2016 н.р.,
- Калашник О.А., заступник директора з навчально-методичної роботи, яка акцентувала увагу батьків на актуальній проблемі сучасної молоді - інтернет-залежності та засобами боротьби з нею,
- Мельниченко О.Д., заступник директора з виховної роботи, яка нагадала батькам про дотримання правил безпеки життєдіяльності під час зимових канікул та про те, що згідно зі статтею 59 Закону України "Про освіту" батьки несуть повну відповідальність перед законом за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя і здоров’я, дотримання режиму дня у робочі і вихідні дні, в поза навчальний час та під час учнівських канікул.
24 грудня 2015 року відбулась конференція для учнів 7-8 класів "Цікаво про математику і математиків".
Ініціаторами проведення заходу були самі учні, яким подобається готувати повідомлення і презентації, які розуміють, що математика - цікава наука і доведенням того є світ навколо нас.
Протягом листопада 2015 року педагоги школи-інтернату брали участь у дистанційних курсах в рамках ІІ Міжнародної онлайн-конференції "Нові горизонти ІКТ для сталого розвитку та освіти".
Вітаю колег,
які успішно завершили навчання за обраними курсами!
26 жовтня 2015 року відбулося засідання шкільної педагогічної ради з проблеми "Створення умов для формування світоглядної позиції школяра"
При підготовці до педради було проведено опитування учнів 8-11 класів, результати якого (за деякими параметрами) мають насторожити колег, і думаю не тільки нашої школи
З 26 жовтня розпочала роботу обласна науково-практична Інтернет-конференція ХІ Хмурівські читання з теми "Використання електронних освітніх ресурів у навчально-виховному процесі".
Участь у конференції взяли вчителі нашої школи:
Трощинська О.П. "ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ У ПРОЦЕСІ ВИКЛАДАННЯ БІОЛОГІЇ ТА ХІМІЇ " (читати)
Пасхал Г.П. "ВИКОРИСТАННЯ GOOGLE-MAPS У НАВЧАННІ ГЕОГРАФІЇ" (читати)
Калашник Ю.О. "ВСЕУКРАЇНСЬКА УЧНІВСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ" (читати)
Калашник О.А. "УСНИЙ РАХУНОК В ОСВІТНЬОМУ ОНЛАЙН СЕРЕДОВИЩІ МІКСІКЕ" (читати)
Для систематизації положень Концепції національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді нами створено буклет та поширено серед колег школи.
Протягом першого тижня вересня в школі відбувся методичний тиждень, який розпочався 31 серпня засіданням педагогічної ради.
Традиційно колегам пропонувалося проаналізувати результати діяльності навчального закладу за 2014-2015 навчальний рік та обговорити план роботи школи на 2015-2016 навчальний рік.
Протягом тижня також відбулися засідання шкільних методичних об'єднань, на яких аналізувалася робота кожного члена та всього ШМО, вивчалися інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів та реалізації національно-патріотичного виховання, планувалася колективна робота на рік.
Приємна новина на закінчення навчального року: мій блог
отримав диплом ІІІ ступеня у номінації
"Блог учителя" за підсумками обласного огляду освітніх блогів «Педагогічна блогосфера»
27 травня 2015 року відбулися засідання відділень шкільного наукового товариства учнів "Астра", на яких підведені підсумки першого року роботи ШНТУ.
Членами ШНТУ підготовлені звіти про участь у різноманітних інтелектуальних конкурсах, заходах, у шкільних та районних олімпіадах, підготовку виступів, рефератів, презентацій з навчальних предметів та науково-дослідницьких робіт.
Присутніми педагогами та учнями висловлені пропозиції щодо подальшої роботи ШНТУ, надані рекомендації щодо підготовки науково-дослідницьких робіт, озвучені прізвища кандидатів у члени ШНТУ на наступний навчальний рік.
22 травня 2015 року учні 6 та 7 класів стали учасниками конференції "Історія математики".
Діти підготовили повідомлення та презентації, що пояснюють походження математичних термінів, знайомлять з видатними особами та цікавими математичними фактами.
Активними учасниками заходу були:
- Степаненко Юлія, 7 клас - "Діафантові рівняння,
- Степаненко Віка, 6 клас - "Пентаграма"
- Погорілий Денис, 7 клас - "Історія походження терміну "алгебра"
- Дромашко Артем, 7 клас - "Мухаммед
аль-Хорезмі" - Цапук Дарина, 6 клас - "Число Пи" - Мовчан Ярослав, 6 клас - "Число Пи" - Губар Вікторія, 6 клас - "Прості числа" - Губар Власдивлас, 6 клас - "З історії раціональних чисел" Крім того, що учні узнали багато цікавого з математики, вони здобули досвід підготовки і презентації підготовленого матеріалу, публічного виступу. Більшість виступаючих погодилися з об'єктивними оцінками, виставленими їм старшими учнями, членами Кіровоградської МАНУМ Блохіним Геннадієм та Кусенком Антоном.
Вшановуючи пам'ять учителя, якого щиро любили вихованці, глибоко поважали колеги, батьки учнів, односельці, 20 травня 2015 року у школі відкрито меморіальну дошку вчителю фізичної культури Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату Павленку Олександру Миколайовичу.
Протягом 05-09 травня 2015 року в закладі проходив Тиждень "Салют, Перемого!", присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам'яті та примирення, Дню Перемоги.
08 травня 2015 року в Добровеличківській спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті відбулося урочисте відкриття меморіальних дошок на знак вшанування пам'яті передчасно померлого від тяжкої хвороби земляка, талановитого письменника, прекрасного вчителя Юрія Обжеляна та трагічно загиблого в зоні проведення АТО героя-земляка Дмитра Рябого.
"Наша передова - сцена, а зброя - пісня!" Під таким гаслом 1 травня 2015 року відбувся благодійний концерт, ініційований Добровеличківською школою-інтернатом та районним будинком культури. Кошти, зібрані під час концерту, передані дружині воїна АТО Пильщика Віктора, що зараз знаходиться за кордоном на лікуванні після поранення.
Сьогодні весь український народ просить світла миру для своєї Батьківщини. Від молитви за майбутнє України не можуть залишитися осторонь і дорослі, і діти; і ті, хто втрачав своїх близьких, і ті, хто захоплюючись «кіношними» героями, навіть не уявляв, як це страшно, коли постріли сходять з екранів у наше життя, коли наші батьки, брати, сусіди, одягнувши військову форму, ідуть від нас.
24 квітня 2015 року в районному будинку культури пройшов звітний концерт Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Подаруй тепло свого серця заради миру на Землі». Захід був спрямований не тільки на висвітлення досягнень вихованців та педагогів школи за навчальний рік - це був заклик до збереження миру на рідній Україні.
Під час яскравого дійства були підведені підсумки 2014-2015 навчального року та відзначені учні, педагоги та працівники школи. А саме: Коваленко Надія Миколаївна, вчитель математики, визначена за опитуванням учнів «Кращим учителем школи 2015 року», Видольна Олена Василівна - переможець у номінації «Кращий вихователь року», Циртій Віталій Іванович – інженер-електронік, переможець у номінації «Кращий працівник року», Думенко Наталія Валеріївна – керівник хореографічного гуртка, переможець у номінації «Кращий керівник гуртка року», Кравченко Діана, учениця 11 класу – лауреат ІІІ премії Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу «Соловейко України».
За результатами участі в районних та обласних конкурсах, олімпіадах, змаганнях грамотами та дипломами нагороджені: Найда Андрій, Пашкова Ірина, Волошина Олена, учні 4 класу за зайняті призові місця в олімпіадах серед учнів 4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району; Степаненко Юлія, учениця 7 класу, яка зайняла ІІ місце в районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, ІІІ місце - з математики, ІІІ місце – з фізики, І місце – з інформаційних технологій серед учнів 9 класів, І місце - у районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у фізико-математичному відділенні. Юлія також отримала диплом ІІ ступеня за результатами Дистанційного турніру з інформаційних технологій серед учнівської молоді Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка та диплом ІІІ ступеня як призер обласного конкурсу «Увімкни творчість» у номінації «Цифровий плакат»; Кусенко Антон, учень 10 класу, що зайняв ІІІ місце в районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт та нагороджений грамотою за глибоке розуміння теми, виявлене на обласному конкурсі; Крупкіна Інна, учениця 10 класу - за ІІ місце в обласному конкурсі плакатів «Увімкни творчість» у номінації «Цифровий плакат»; Білий Костянтин, учень 10 класу, що посів І місце в районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, ІІІ місце – з екології, ІІ місце у Дистанційному турнірі з ІТ. Костянтину також вручено диплом за зайняте ІІІ місце в стрибках у довжину районних змагань «Козацький гарт». Блохін Геннадій, учень 10 класу, нагороджений грамотою за найкращий захист науково-дослідницької роботи з фізики на обласному конкурсі-захисті. Гоман Тетяна, учениця 11 класу, зайняла ІІІ місце в районній олімпіаді з географії та ІІ місце в обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Проценко Ірина, учениця 11 класу, нагороджена дипломом за зайняті треті місця в районних олімпіадах з біології, з екології та в обласній олімпіаді з біології. Куліш Дмитро, учень 11 класу, посів ІІ місце в районній олімпіаді з інформаційних технологій.
За призові місця в обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» дипломами відзначені Волошина Олена та Гучок Карина, вихованки гуртка «Канзаші» (І та ІІІ місце), Гавриленко Лілія, вихованка гуртка «Філігрань (ІІІ місце), Іщенко Марина, вихованка гуртка «Пірографія» (ІІ місце), Пташник Зорина, учениця 11 класу (ІІ місце) та вихованці гуртка «Гофротрубочки» (ІІІ місце).
За зайняте ІІІ місце в обласному етапі всеукраїнської традиційної щорічної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» нагороджений Хустей Василь, вихованець гуртка «Квіти з фольги».
На концерті були оголошені підсумки щорічного шкільного фестивалю проектів «Все починається з малого». Дипломами переможців нагороджені: учнівський колектив 2 класу з проектом «Ми – маленькі українці» (керівник Грон І.А.), колектив 1 групи з проектом «Умілі річки» (керівник Мамедова Е.Х.), учнівський колектив 8 класу з проектом «Спіши, спіши творить добро» (керівник Коваленко Н.М.), колектив 7 групи з проектом «Джутова філігрань» (керівник Нікозенко І.А.) та колектив 9 групи з проектом «Українські обереги» (керівник Галатіна О.О.)
Переможцями у номінації «Кращий клас року серед класів початкової школи» оголошений 4 клас (вчитель Щербова Н.М., вихователь Бабчук В.П.), у номінації «Кращий клас основної школи» - 5 клас (класний керівник Устюжаніна О.В., вихователі Іщенко Ю.В., Федоренко Г.В.), у номінації «Кращий клас старшої школи» - 10 клас (класний керівник Галіченко Т.В., вихователь Видольна О.В.).
Подяками за підготовку переможців районних та обласних конкурсів, олімпіад, змагань нагороджені вчителі школи Щербова Н.М., Трощинська О.П., Устюжаніна О.В., Коваленко Н.М., Калашник О.А., Калашник Ю.О., Пасхал Г.П., Загребельна Н.М., Чорноусько Н.М., Галіченко Т.В., Павленко О.О., Дромашко Л.І. Подяками за активну громадську позицію у справі виховання підростаючого покоління відзначені вихователі Закаленко В.М. та Іщенко Ю.В. Символічні сувеніри-подяки отримали керівники гуртків Завалко Л.О. та Шапченко В.Л., які творчо та ініціативно підходять до розвитку дитячого таланту.
У вітальному слові заступник голови Добровеличківської районної ради Хрущ С.І. відзначив роботу колективу школи-інтернату під керівництвом директора Ковальської К.Б., вручив цінний подарунок Дромашку Артему, вихованцю школи, що так щиро виконав пісню «Я не хочу гратись у війну», і побажав подальших успіхів заради миру та майбутнього.
16 квітня 2015 року відбулося представлення проектів, над якими учні і класні керівники, вихованці та вихователі працювали цілий навчальний рік у рамках шкільного фестивалю "Все починається з малого!"
Фестиваль покликаний залучити учасників навчально-виховного процесу до освоєння знань про сучасні інформаційні технології; підтримати творчі ініціативи щодо створення інформаційно-освітніх ресурсів; забезпечити входження в єдиний світовий інформаційний простір.
Під час цієї зустрічі 16 педагогічних працівників закладу представили свої блоги (сайти), розповіли про їх можливості, інформаційне наповнення, динамічність, перспективи використання та навчально-методичну цінність.
Виявилося, що кожен педагог має своє бачення про доцільність створення та можливості застосування такого інформаційного ресурсу як блог (сайт), свої смаки щодо його оформлення, але кожен, будь то активний блогер чи тільки починаючий, виявляє у цьому процесі творчість, креативність та сучасність.
16 березня 2015 року відповідно до плану роботи школи відбулися творчі звіти педагогів, що атестуються.
Задоволення від заходу отримали всі: ті, хто звітував - від того, що є досвід і результати, про які хочеться розповісти колегам, а ті, хто слухали - від усвідомлення перспективності і творчості всього педагогічного колективу школи.
Тиждень математики - одна з масових форм позакласної роботи, яка сприяє поліпшенню якості знань учнів з математики, забезпечує різносторонній розвиток особистості, демонструє зв’язко з іншими науками, викликає інтерес до вивчення предмета. Він є своєрідною формою звіту як вчителів математики, так і учнів перед усім колективом школи.
Саме таким звітом став тиждень математики, проведений у школі з 9 по 13 березня 2015 року та насичений різноманітними заходами.
Так, у вівторок відбулася математична гра «Найрозумніший» серед учнів 5 класу, перемогу у якій виборов Бондаренко Дмитро. А 27 учнів 6-11 класів змагалися у «Сірниковій олімпіаді», переможцем якої стали учні 10 класу Кім Роман та Білий Костянтин.
У середу 18 учнів 6-11 класів виявили бажання довести свої знання та взяти участь у математичному конкурсі «Хто розумніший за шестикласника?». За результатами напруженої розумової боротьби перемогу здобула учениця 7 класу Степаненко Юлія, ІІ місце посів-таки шестикласник Білий Данило, а ІІІ місце дісталося учню 10 класу Білому Костянтину, що ще раз підтвердило важливість і складність навчання у 6 класі. В цей же день на конкурсі «Математичний калейдоскоп» зустрілися команди 10 та 11 класів. Знання, кмітливість, азарт та співпраця допомогли отримати перемогу десятикласникам.
Математично-театральним завдяки учням 4 класу, їх класному керівнику Щербовій Н.М. та педагогу-організатору Дромашко Л.І. був четвер. Учні 4-7 класів стали учасниками казкового дійства «У королівстві кутів», геометричної вікторини. Крім того, всіх зацікавили повідомлення, підготовлені ученицями 7 класу Степаненко Юлією «Про прилади для вимірювання кутів» та Швець Анітою «Кути навколо нас».
Протягом тижня учні основної та старшої школи брали участь у конкурсі розгадування судоку «Магічний квадрат», де за результатами виконання завдань п’яти рівнів переможцями визначені Степаненко Ю. (7 кл.), Жалдак О. (8 кл.) та Кусенко А. (10 кл.).
Для учнів, що вміють малювати, пропонувався конкурс малюнків за допомогою цифр та геометричних фігур. Цікаві малюнки у стилі Сієни Моріс вийшли у Крупкіної Інни (10 кл.), а Жалдак О. проявив творчість у застосуванні фігурної лінійки. Приємною стала участь у цьому конкурсі другокласників (класний керівник Грон І.А.)
Окрему увагу треба приділити змаганню з усного рахунку, що є традиційним у школі під час тижня математики. У цьому році воно проходило в режимі он-лайн на освітньому сайті Міксіке та розпочалося ще у лютому відповідно до графіка гри «Прангліміне». 31 учень 2-8 класів школи, пройшовши три етапи, мали можливість порівняти свої навики усного рахунку з уміннями своїх ровесників з інших областей України. Приємно зазначити, що учениця 8 класу Карпенко Карина зайняла 6 рейтингове місце серед 218 восьмикласників України, які брали участь у змаганні, учениця 7 класу Степаненко Юлія – 10 з 137 семикласників, учень 4 класу Найда Андрій – 18 з 327 однолітків. Крім того, наш 7 клас за підсумками трьох етапів ввійшов у п’ятірку кращих класів України.
Рейтингова таблиця Прангліміне дала можливість визначити переможців шкільного рівня. Ними стали: серед учнів 2-3 класів – Ганський Олег, Салієнко Максим та Іщенко Ганна, серед учнів 4-6 класів – Губар Владислав, Захарченко Денис та Губар Вікторія, серед учнів 7-11 класів – Карпенко К., Степаненко Ю. та Погорілий Денис.
У п’ятницю учні 6 класу сформували електронний варіант газети до Дня числа Пи, що відзначається 14 березня, а на шкільній лінійці підведені підсумки та дипломами і подяками відзначено переможців та активних учасників заходів Тижня математики. І, мабуть, найкращою оцінкою цього звіту для вчителів стали слова подяки від учнів за цікаво проведений час.
В рамках Тижня інформатики та до Дня безпечного Інтернету 11 лютого 2015 року для учнів 10-го класу проведено тренінг «Культура спілкування в Інтернеті».